پیراهن آلمان سیاسی خودکشی اردوغان اخبار بین الملل

پیراهن: آلمان سیاسی خودکشی اردوغان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار حوادث گره 8ساله در پرونده قتل زن جوان

شرق: مرد افغانستانی که متهم است زن ایرانی را به قتل رسانده، هشت سال بعد از بازداشت و با وجود برگزاری مراسم قسامه یک بار دیگر پای میز محاکمه رفت. به روایت گروه

گره 8ساله در پرونده قتل زن جوان

عبارات مهم : ایران

شرق: مرد افغانستانی که متهم است زن ایرانی را به قتل رسانده، هشت سال بعد از بازداشت و با وجود برگزاری مراسم قسامه یک بار دیگر پای میز محاکمه رفت. به روایت گروه خبری ما، شهریور سال 89 به مأموران پلیس خبر دادند جسد زنی جوان در خیابان رها شده است هست. با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات گسترده مشخص شد این زن با طناب خفه شده است و وسایلش را کنار جسدش رها کرده اند.

گره 8ساله در پرونده قتل زن جوان

با انتقال جسد به پزشکی قانونی و شروع تحقیقات هویت زن جوان مشخص و معلوم شد جسد متعلق به رکسانا 32ساله است که در پایتخت کشور عزیزمان ایران تنها زندگی می كرد و از مدتی قبل به شیشه اعتیاد پیدا کرده بود و با مردان غریبه رابطه داشت. پلیس هنگامی که نشانی منزل زن تنها را یافت، متوجه شد خودرويی از چند روز قبل برابر منزل این زن پارک کرده و کسی سراغ آن نیامده است.

صاحب ماشین از روی پلاک ماشین شناسایی شد. مرد جوان گفت رکسانا را می آشنایی و چند بار با او شیشه مصرف کرده بود ولی نمی داند آیا این زن کشته شده است هست. پلیس در تحقیقات بعدی چند مظنون دیگر را بازداشت کرد ولی به نتیجه مطلوب نرسید تا اینکه دریافت قبل از پیداشدن جنازه زن جوان از گوشی تلفن همراه یک مرد جوان به نام محمد بیش از 30 بار با گوشی گوشی تلفن همراه این زن تماس گرفته شده است هست. با این سرنخ محمد 37ساله بازداشت شد ولی منکر قتل زن تنها شد و ادعا کرد دو دوستش به نام های گل آقا و عزیز در زمینه مصرف مواد مخدر با رکسانا در ارتباط بوده اند و به همین خاطر چندین بار از گوشی گوشی تلفن همراه وی به رکسانا زنگ زده و او را کشته اند.

شرق: مرد افغانستانی که متهم است زن ایرانی را به قتل رسانده، هشت سال بعد از بازداشت و با وجود برگزاری مراسم قسامه یک بار دیگر پای میز محاکمه رفت. به روایت گروه

با این ادعا ردیابی متهمان شروع شد ولی ردی از آنها به دست نیامد و محمد ادعا کرد آنها به افغانستان گریخته اند. درحالی که اولیای دم شناسایی نشده بودند، مدارکی علیه محمد به دست آمد و وی در شعبه 74 دادگاه کیفری سابق استان پایتخت کشور عزیزمان ایران پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست دادستان به قصاص محکوم شد.

اما این حکم در دیوان عالی کشور تأیید نشد و دیوان عالی کشور اعلام کرد باید تحقیقات بیشتری جهت شناسایی اولیای دم انجام شود؛ ضمن اینکه دو متهم فراری هم باید دستگیر شوند و مورد بازجویی قرار بگیرند

. پرونده جهت بررسی مجدد به دادگاه ارسال شده است بود که زنی به دادگاه مراجعه کرد و مدعی شد مادر رکساناست. وی گفت: من، همسر و پسرم در شرق کشور زندگی می کنیم. رکسانا 10 سال قبل ازدواج کرد و به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمد ولی یک سال بعد هنگامی که به منزل ما آمد، گفت از همسرش جدا شده است هست. از او خواستم جهت زندگی پیش ما بماند ولی قبول نکرد و سرخود به پایتخت کشور عزیزمان ایران برگشت. به همین خاطر من در این مدت هیچ خبری از او نداشتم. تا اینکه از اداره ثبت احوال با پسرم تماس گرفتند و گفتند رکسانا چند سال قبل در پایتخت کشور عزیزمان ایران کشته شده است است.

حالا من حاضر به گذشت هستم و از قاتل دخترم فقط دیه می خواهم. این زن تصویری را به دادگاه ارائه داد و مدعی شد این تصویر خودش و دخترش رکساناست. بررسی تصویر ارائه شده است از سوی زن سالخورده نشان داد رکسانا دختر اوست. به این ترتیب پرونده در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران تحت پیگیری قرار گرفت. پدر و مادر رکسانا درخواست دیه را مطرح کردند. سپس محمد به دفاع پرداخت و گفت: باور کنید من زن جوان را نکشتم.

گره 8ساله در پرونده قتل زن جوان

دوستانم از گوشی تلفن همراه من بارها با او تماس گرفته بودند و به همین خاطر من دستگیر شدم. در آخر جلسه قضات دادگاه پرونده را لوث تشخیص داده و حکم به برگزاری مراسم قسامه دادند. چون اولیای دم نتوانستند 50 نفر از بستگان نسبی خود را به دادگاه معرفی کنند، قسم را به متهم واگذار کردند. به این ترتیب محمد 50 بار سوگند بی گناهی یاد کرد و از اتهام همکاری در قتل عمدی تبرئه شد.

در آخر جلسه قضات دادگاه حکم پرداخت دیه از صندوق بیت المال به اولیای دم صادر کردند. این حکم نیز در دیوان عالی کشور تأیید نشد. قضات دیوان عالی کشور اعلام کردند چون به احتمال زیاد قتل از سوی سه متهم و به صورت مشارکتي رخ داده است باید دو متهم فراری نیز شناسایی و دستگیر شوند و سپس مراسم قسامه اجرا شود.

شرق: مرد افغانستانی که متهم است زن ایرانی را به قتل رسانده، هشت سال بعد از بازداشت و با وجود برگزاری مراسم قسامه یک بار دیگر پای میز محاکمه رفت. به روایت گروه

هرچند تلاش جهت پیداکردن دو متهم دیگر از سوی پلیس انجام شد ولی به نتیجه نرسید تا اینکه روز گذشته متهم یک بار دیگر پای میز محاکمه رفت و گفت: دوستانم از کشور عزیزمان ایران فرار کرده اند و من خبری از آنها ندارم؛ هشت سال است بی علت در زندان هستم و درخواست کمک دارم. با آخر جلسه پیگیری قضات جهت صدور رأی وارد شور شدند.

گره 8ساله در پرونده قتل زن جوان

واژه های کلیدی: ایران | همراه | پرونده | ایرانی | دادگاه | پرونده قتل | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs