پیراهن آلمان سیاسی خودکشی اردوغان اخبار بین الملل

پیراهن: آلمان سیاسی خودکشی اردوغان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی جنایات داعش از نشانه‌های ظهور است / امام جمعه تهران

خطیب موقت نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ ریاست‌جمهوری و بیانات مقام معظم رهبری گفت که خدمت در کشور عزیزمان ایران ب

جنایات داعش از نشانه‌های ظهور است / امام جمعه تهران

امام جمعه تهران: جنایات داعش از نشانه های ظهور است

عبارات مهم : ایران

خطیب موقت نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ ریاست جمهوری و بیانات مقام معظم رهبری گفت که خدمت در کشور عزیزمان ایران باید جهت خدمت گزاران افتخار باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه های نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به عزیمت حجاج به بیت الله الحرام گفت: امیدوارم همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، حجی جامع و حجی دارای خصوصیاتی همچون عزت، امنیت و رفاه برگزار شود و هم از نظر فردی و هم به لحاظ اجتماعی آن چنان که امام (ره) و رهبر عزیز فرمودند، انجام شود و همه حجاج مقبول باشند.

جنایات داعش از نشانه‌های ظهور است / امام جمعه تهران

او به برگزاری مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: در این مراسم تنفیذ رهبری عزیز مطالب مهمی را مطرح کردند که بنده به یک توصیه اشاره می کنم و آن توصیه این است که امام خمینی (ره) این دریای متلاطم را به حرکت درآورد و چنین تحولی ایجاد کرد.

خطیب موقت نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران اضافه کرد: کشور عزیزمان ایران کشوری مرده بود که به لحاظ سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ضعیف بود و دشمن های نیز خواستار چنین وضعی بودند، عوض کردن کرد. این که رهبری به هیاهوی دشمن های درمورد پرتاب ماهواره بر تاکید کردند، به این خاطر است که دشمن های نمی خواهند جوانان ما را رشد کنند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ ریاست‌جمهوری و بیانات مقام معظم رهبری گفت که خدمت در کشور عزیزمان ایران ب

او تصریح کرد: این وضعیتی بود که در وقت رضاخان و پسرش وجود داشت و امام خمینی (ره) تحولی اساسی ایجاد کرد.

امامی کاشانی گفت: ریاست جمهوری و تمامی مقامات در این کشور افتخار هست؛ آیا که کشور، کشوری جمهوری اسلامی است و خدمت در کشوری که مردمی چنین فداکار، بیدار، ایثارگر و شجاع دارد و با آن بصیرتی که دارند و فضا را نگاه می کنند و با آن حماسه پای صندوق های رای می آیند، افتخار دارد و واقعاً ارزش هم دارد.

او اعلام کرد: به خدا توکل کنید. کشور ایران، کشوری است که اگر در آن مقامی داشته باشید، باید بسیار شاکر باشید. خدمت به این مردم ارزش بسیار دارد.

جنایات داعش از نشانه‌های ظهور است / امام جمعه تهران

خطیب موقت نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران یادآور شد: حضرت امام (ره) تلاش داشتند مسئولان با این نور حرکت کنند و همت کنند در پرسشها اقتصادی و فرهنگی. فرهنگ، فرهنگ ناب اسلام باشد، تسلیم دشمن نشده و نفوذ دشمن های را درک کنند. این پرسشها مهمی است که کشور را حفظ کند.

امامی کاشانی اضافه کرد: بر اساس موعظه ای که رهبری داشتند، موعظه ای را از حافظ عرض می کنم که می گوید «باغبان گر پنج روزی صحبت گل بایدش، ور جفای خار حجران صبر بلبل بایدش» همان طور که بلبل صبر می کند، خار را تحمل می کند تا گل بیاید، باید عمل کرد.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ ریاست‌جمهوری و بیانات مقام معظم رهبری گفت که خدمت در کشور عزیزمان ایران ب

او گفت: اگر نور در انسان باشد، پرسشها و ناملایمات را حل می کند و در برابر برخوردهای دشمن با دلیری اقدام می کند. شاعر در ادامه می گوید «ساقیا در گردش ساغر تعلل تا به چند!» ساقی، آیا این پیاله می را نمی گردانی که همه بنوشند. این می را باید نوشید. تا زمانی که انسان ننوشد، به آن جا نمی رسد. و باز شاعر می گوید «تکیه بر پرهیزگاری و دانش در طریقت کافری هست، راهرو گر صد هنر دارد، توکل بایدش»؛ یعنی نماز و روزه تنها مورد نیاز است ولی شرط کافی نیست. نماز، روزه و خدمات شرط مورد نیاز است ولی شرط کافی نور معرفت است که انسان بداند، نظام چه نظامی و جامعه، چه جامعی است.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران خاطرنشان کرد: سوالم این است که آیا در نظام جمهوری اسلامی سمت فخر هست. آیا ریاست جمهوری و نمایندگی مجلس افتخار هست. آیا کمک به دستگاه ها ارزش دارد. پاسخ یک کلمه است که در روایات آمده است.

جنایات داعش از نشانه‌های ظهور است / امام جمعه تهران

او با اشاره به روایات متعدد تاکید کرد که در این روایات محل ظهور امام وقت در کشور فارسی زبانان ذکر شده است و در ادامه با یادآوری جنایات داعش در سوریه، شام و عراق، از این جنایات به عنوان نشانه های ظهور نام برد و گفت: اوضاع نشان می دهد که زمینه ظهور نزدیک هست. بنابر این معلوم می شود که خدمت در این کشور جهت همه معصومان عبادت است و باید همه اطوار و نوشتار و حرکات ما با این نور باشد.

خطیب موقت نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: ساقیا در گردش ساغر تعلل تا به چند، دور چون با عاشقان افتاد، تسلسل بایدش! ولی هنگامی که عاشق بود و به مقام علاقه رسید، یک پیاله می کافی نیست. این دور و تسلسل حافظ، ربطی به منطق ندارد. این شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس، پیاله ها خوردند و رشد کردند.

امامی کاشانی در آخر تصریح کرد: کشور ما چنین کشوری است و ما باید به ساقی، امام وقت (عج) بگوییم که هنگامی که سر کار می آییم، یک پیاله می بنوشیم و با آن پیاله باده، حال سکر و علاقه پیدا کنیم و از این که می توانیم به مردم خدمت کنیم، خرسند باشیم.

واژه های کلیدی: ایران | ریاست جمهوری | مقام معظم رهبری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs